Jump to content
Khinezu

Portofoliu Khinezu

Recommended Posts

Salut, eu sunt Khinezu iar astea sunt unele din creeatiile mele.

Astept pareri si sfaturi.

justNexy.png.3e9ab1a7b25bee164c5c06895ede36fa.png   v2.png.6d62106ac2921bdde87583baca14855c.png  v4.png.a33b4186127ec3e1147ee543495c5376.png

v1.png.3699471f8b6075be094d5b8295df2717.png   v6.png.1fa2403169c771a763c1176449596ce8.png

* Detin PSD de la toate creatiile postate.

'Nu sunt prea stralucite, nu sunt prea bun la asta dar na, invat inca. 🙂

Edited by Khinezu

Părerea mea e că la avatarul asta image.png.e4c457b92cb7dcb879e5b6aeba5c4e00.png borderul este nepotrivit 
Nu sunt un mare fan al borderului alb pe overlay, l-as inlocui cu un border negru simplu

În rest îmi plac, felicitari! 🙂

17 minutes ago, yeahdenis said:

Părerea mea e că la avatarul asta image.png.e4c457b92cb7dcb879e5b6aeba5c4e00.png borderul este nepotrivit 
Nu sunt un mare fan al borderului alb pe overlay, l-as inlocui cu un border negru simplu

În rest îmi plac, felicitari! 🙂

De obicei folosesc simplu dar am zis sa incerc si altele mai speciale, nu doar asa simple.

Mersi de parere, apreciez.

8 minutes ago, ThEOnEpiK said:

mai incearca pe text si blur, si vedem pe parcurs cum evoluezi.

Mersi, apreciez.

• Like 1

4 minutes ago, Murdasto said:

Faine avatarele. Mie cel putin cel cu boarder imi place

Mersi, apreciez.

new

aYBmN6e.png   RKwYbjX.png   NT7uZkz.png

CFBoMDp.gif  wnvot7M.gif  r40pEA5.gif

VqIcwAu.png

Astept parerile si sfaturile voastre mai jos.

* Detin PSD-urile de la toate.

Edited by Khinezu

Foarte faine lucrarile. Imi place ideea cu stock-ul din desene la ultimul post. Lucrezi bine! Keep up the good work ! Zi faina!

57 minutes ago, Hoshi said:

Foarte faine lucrarile. Imi place ideea cu stock-ul din desene la ultimul post. Lucrezi bine! Keep up the good work ! Zi faina!

Mersi, apreciez.

Incearca sa nu mai faci gif-uri, dupa parerea mea acele gif-uri de sus strica imaginea.
Sa instalezi niste fonturi noi, si la noi de preferat ar fi ceva "brush" style aka font-uri de mana, cele de tipar nu stau intotdeauna bine pe textul principal.
In loc de stroke foloseste drop shadow. (Ma refer la ambele texte, secundar/principal)
Avatarele sunt adeseaori simple, iti recomand sa schimbi putin atmosfera background-ului de pe imagine ca sa nu se simta atata gol.
Foloseste pack-uri grafice de pe internet, si experimenteaza cu ele.
Joacate cu glow-ul pe texte. Ar arata ceva mai bine.
gl hf

arata fain dar mi-ar placea sa nu ii mai faci edituri lui jador, unei plate si la un cazan de tuica

overall arata bn

2 hours ago, Synerzy said:

Incearca sa nu mai faci gif-uri, dupa parerea mea acele gif-uri de sus strica imaginea.
Sa instalezi niste fonturi noi, si la noi de preferat ar fi ceva "brush" style aka font-uri de mana, cele de tipar nu stau intotdeauna bine pe textul principal.
In loc de stroke foloseste drop shadow. (Ma refer la ambele texte, secundar/principal)
Avatarele sunt adeseaori simple, iti recomand sa schimbi putin atmosfera background-ului de pe imagine ca sa nu se simta atata gol.
Foloseste pack-uri grafice de pe internet, si experimenteaza cu ele.
Joacate cu glow-ul pe texte. Ar arata ceva mai bine.
gl hf

Chiar o sa incerc, multumesc de sfaturi.

1 hour ago, kRatos said:

arata fain dar mi-ar placea sa nu ii mai faci edituri lui jador, unei plate si la un cazan de tuica

overall arata bn

Mersi de sfat.

On 9/8/2019 at 9:33 AM, Khinezu said:

RKwYbjX.png

De ce scrie BROUND?

=))
Si acelasi sfat ca al lui Synerzy, acele efecte gif sunt basic si prea old style, incearca ceva nou sau nu le mai pune.

10 hours ago, imdennys said:

De ce scrie BROUND?

=))
Si acelasi sfat ca al lui Synerzy, acele efecte gif sunt basic si prea old style, incearca ceva nou sau nu le mai pune.

Nu observa nimeni ca scrie Bround acolo, shh. Mersi de sfaturi.

• Haha 1

16 hours ago, Qaxed said:

image.png.de80897513a841683c6bd878a5dadb22.pngDamn son!

Nu am mai postat de mult pe aici, mersi de parere.