Jump to content
Sign in to follow this  
Gabitu

respins Cerere Helper Constantin Gabriel

Recommended Posts

► Prenume:Constantin

► Nick:1fpsenjoy

► Varsta:14

► Tara/Oras:Tara:Romania/Oras:Bucuresti

► Discord:Gabitu#0305

► Descriere personala (minim 50 de cuvinte):Salut!Ma numesc Constantin Gabriel,sunt in clasa a 7,sunt din orasul Bucuresti.Sunt un baiat amuzant,prietenos,amabil,calm,increzator.In afara de a ma juca pe calculator am si un hobby,acela este fotbalul.Sunt la echipa Chelsea Sport Club Bucuresti de 1an.Ador anotimpul vara deoarece atunci avem vacanta,ne putem distra,nu mai avem teme,mergem la mare si ne putem intalni mai des cu prietenii.De cand eram mic ma jucam pe calculator jocuri si petreceam ore intregi,primul joc care ma facut sa fiu obsedat de calculator a fost Hercules pe atunci,cand ma jucam eu mi se parea ca are o grafica foarte buna si imi placea foarte mult.Prin 2014 am aflat de Minecraft de la verisorii mei care m-au invatat sa ma joc acest joc.Prima oara cand am vrut sa intru pe un server nu stiam sa ma loghez si in statea mintea doar la cum sa ma loghez sa ma joc si eu.Pana la urma am aflat si am inceput sa ma joc foarte mult minecraft deoarece imi placea sa fac case si pvp.Chiar si acum ma pasioneaza asta,sa fac case si pvp.In 2018 am devenit Helper pe un server de minecraft destul de popular si am fost helper 2 luni deoarece fondatorul dadea ban jucatorilor cu motiv pa,mai i-a o pauza si alte chestii.Asta ma enervat si am comentat la el si mi-a dat ban.Acum am venit sa aplic pe comunitatea Kround deoarece cred ca sunteti mai respectuosi.

► Poti comunica si in alte limbi?:Yes,Oui,Ja.(Engleza,Franceza,Germana)

► De ce doresti sa faci parte din STAFF?:Vreau sa fac parte din staff? Doresc sa fac parte din STAFF datorita experientei trecute pe care am acumulat-o fiind un membru STAFF pe 3 comunitati.Vreau sa vad cum este sa fii staff pe acest server si cum ma voi descurca ca Helper pe aceasta comunitate!

► De ce crezi ca o sa fii acceptat?Cred ca voi fi acceptat deoarece am incredere in mine si experienta.

► Ai citit regulamentul?:Da.

► Poza cu orele jucate (scoreboard):image.png.9963bf7cf03ee45971b751835a19faa9.png

► Comentarii aditionale:Nu.

#contra

Cererea nu mi se pare convingătoare,  ai fi putut spune  direct limbile cunoscute nu sa fii "big brain" . 

• Thanks 1

Salut!

Descrierea este ok, dar la sectiunea "De ce crezi ca o sa fii acceptat?" Trebuie sa ne convingi de ce crezi tu ca o sa fii acceptat. Daca ne spui direct "Nu pot spune acest motiv deoarece nu se stie daca voi fi acceptat" nu ne convingi cu nimic, dar in rest, cererea este ok. De la mine ai un

#pro

Edited by I0anin
  • Thanks 1

#pro

Descrierea mai merge puțin lucrată. Folosește spațiu după semnele de punctuație.

9 hours ago, Gabitu said:

► Poti comunica si in alte limbi?:Yes,Oui,Ja.

Engleză, franceză și mai ce? "Ja" poate fi din germană, poloneză, finlandeză.

► De ce doresti sa faci parte din STAFF?:Vreau sa fac parte din staff deoarece vreau sa cunosc mai multi oameni din aceasta comunitate,vreau sa imi fac multi prieteni si sa vad cu ce experienta voi ramane dupa ce nu voi ma fi in staff.

Poți cunoaște oamenii din comunitate și să îți faci prieteni chiar dacă nu ești staff.

► De ce crezi ca o sa fii acceptat?:Nu pot spune acest motiv deoarece nu se stie daca voi fi acceptat sau nu asa ca prefer sa nu raspund. 

Cu asta ai reușit să ma convingi să iți dau votul. Dacă tu nu îmi poți spune ce te recomandă să faci parte din staff, eu nu am de ce să cred că ar exista un motiv.

Edited by Shoki
  • Thanks 1

Ai fi putut să lucrezi mai mult la cerere...
Nu sunt convins,că vei avea timpul necesar să te implici pe server.

#contra

• Thanks 1

Salut, cererea este si mai buna dupa sansa data de a edita de la imdennys, imi place cum ai modificat o, iar pe server esti activ, pe chat nu prea te am vazut, dar se poate remedia.

De la mine ai #prosucces !

Edited by OMGSALVA
  • Thanks 1

2 hours ago, Gabitu said:

De ce crezi ca o sa fii acceptat?:Nu pot spune acest motiv deoarece nu se stie daca voi fi acceptat sau nu asa ca prefer sa nu raspund.

Uite aici ai gresit, nu trebuie sa raspunzi in felul asta, gandeste-te la cerere ca la un interview, noi te întrebam cu ce ne poti ajuta serverul si tu trebuie sa răspunzi cu ce fel de calitati ai si crezi ca te recomanda ca helper. 

De exemplu ca esti calm, prietenos, atent, activ, etc. 

Overall cererea nu e foarte stralucita, mai trebuie lucrata, ai greseli de scriere, descrierea are puncte ce nu sunt necesare iar motivul nu este cel mai favorabil. 

Totusi, imi place la motiv ca nu ai folosit vechiul si uzatul "ca sa fie staff on, sa dau mute cand cineva nu poate, etc". E unul simplu insa chiar pare ca e ceea ce iti dorești, experienta si cunoștințe ce poate nu le poti dobandi in viata de zi cu zi. 

La descriere, am mai zis ca este destul de slaba, dar o voi raporta la varsta si sincer fata de altele mi se pare okay, ai reusit sa introduci si trăsăturile tale, am putut sa imi fac un portret, mai calicatura, cu tine. 

Desi sunt multe de adaugat si spus, nu putem cere perfectul. Dintr-un motiv anume mi-ai lasat o impresie buna cu cererea asta asa ca de la mine ai un 

#pro

Edited by Steiner
  • Thanks 1

5 hours ago, Gabitu said:

► De ce crezi ca o sa fii acceptat?:Nu pot spune acest motiv deoarece nu se stie daca voi fi acceptat sau nu asa ca prefer sa nu raspund.

Ceva mai increzator? Editeaza.

• Thanks 1

Cererea este ok, intr-adevar  mai mergea lucrata insa este acceptabila. Totusi eu cred ca te vei descurca daca vei fi acceptat .

De la mine ai o sansa #pro .

• Thanks 1

Salut !

Cererea este buna, dar se putea si mai bine de atat.

Din descrierea oferita de tine am reusit sa-mi fac cateva ideei despre tine. 

De la mine ai un:

#pro

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...