Jump to content
Sign in to follow this  
Kjeez

respins Cerere Helper kJeez

Recommended Posts

► Prenume: Vlad

► Nick: kJeez

► Varsta: 17

► Tara/Oras: Romania/Ploiesti

► Discord: Vladd#6686

► Descriere personala (minim 50 de cuvinte): Buna seara/ziua , numele meu este Vlad. Sunt o persoana deschisa , matura ,  increzatoare in abilitatile mele , descurcaret si de cele mai multe ori , sunt o persoana directa . Sunt foarte respectuos , ma tin de principul acesta cu `ma respecti , te respect si eu la randul meu` . Cum am precizat si mai sus , am 17 ani si sunt din Judetul Prahova , mai exact Ploiesti . Pasiunea mea  , este inotul , practicaand sportul acesta de 12 ani. Un alt lucru interesant despre mine este acela ca ador animalele mai precis , cainii, detin 2 caini husky . Timpul liber imi place sa-l petrec cu familia/iubita.

► Poti comunica si in alte limbi?: Da , am posibilitatea de a comunica in diferite limbi precum germana/engleza.

► De ce doresti sa faci parte din STAFF?: Sincer sa fiu , petrec cateva ore bune pe acest joc , mai exact pe acest server. De cele mai multe ori , cand sunt on pe server , playerii injura si adminii/helperii prezenti in momentul respectiv nu isi fac datoria , sau pur si simplu si-o fac , doar ca sunt prea exigenti. Chiar vreau sa schimb lucrul acesta , pentru ca din punctul meu de vedere nu mi se pare normal.

► De ce crezi ca o sa fii acceptat?: Pur si simplu , nu am anumite asteptari . Am mai fost moderator pe anumite servere in trecut , si zic eu ca am o anumita experienta cu playerii si cu comenzile. Ma las pe mana sortii cum s-ar zice:)

► Ai citit regulamentul?: Da

► Poza cu orele jucate (scoreboard): https://imgur.com/a/idafeQt

► Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de helperi incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

4 minutes ago, Kjeez said:

Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de admini incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

Vreau sa vad exemplele. 

Daca esti băiețaș, nu pune la comentarii aditionale ce te deranjează, fa reclamatie direct. 

Daca tu consideri ca ai luat mute pe nedrept inseamna ca tu ai face altfel, adica ai permite aceste scapari de limbaj, mai pe scurt, nu ti-ai face treaba. 

#contra

Just now, Steiner said:

Vreau sa vad exemplele. 

Daca esti băiețaș, nu pune la comentarii aditionale ce te deranjează, fa reclamatie direct. 

Daca tu consideri ca ai luat mute pe nedrept inseamna ca tu ai face altfel, adica ai permite aceste scapari de limbaj, mai pe scurt, nu ti-ai face treaba. 

#contra

Nu s eu genu sa ma complic cu reclamatii aiurea , mi se pare normal sa mi spun punctu de vedere. Acum , fiecare cu parerea lui. Daca te ai simtit chiar imi pare rau:/

#contra

11 minutes ago, Kjeez said:

► De ce crezi ca o sa fii acceptat?: Pur si simplu , nu am anumite asteptari . Ma las pe mana sortii, cum s-ar zice:)

Dacă tu nu îmi poți spune ce te recomandă să faci parte din staff, eu nu am de ce să cred că ar exista un motiv.

► De ce doresti sa faci parte din STAFF?: Sincer sa fiu , petrec cateva ore bune pe acest joc , mai exact pe acest server. De cele mai multe ori , cand sunt on pe server , playerii injura si adminii/helperii prezenti in momentul respectiv nu isi fac datoria , sau pur si simplu si-o fac , doar ca sunt prea exigenti. Chiar vreau sa schimb lucrul acesta , pentru ca din punctul meu de vedere nu mi se pare normal. 

Este datoria lor să pedepsească orice tip de comportament neadecvat. Dacă tot spui că nu își fac treaba de ce nu aduci și dovezi?

► Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de admini incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

Eu cred că și-au făcut treaba. Dacă tu cântai pe chat înseamnă că făceai și chat flood.

Nu e nevoie să dai reply la fiecare vot și să transformi forumul în chat.

Edited by Shoki

1 minute ago, Shoki said:

#contra

Dacă tu nu îmi poți spune ce te recomandă să faci parte din staff, eu nu am de ce să cred că ar exista un motiv.

Este datoria lor să pedepsească orice tip de comportament neadecvat. Dacă tot spui că nu își fac treaba de ce nu aduci și dovezi?

Eu cred că și-au făcut treaba. Dacă tu cântai pe chat înseamnă că făceai și chat flood.

Cum i am spus si lui Steiner mai sus , nu stau sa ma complic cu dovezi si chestii de genu , mi am spus doar parerea si nu , nu faceam chat flood.

#contra

5 minutes ago, Kjeez said:

6 minutes ago, Kjeez said:

► Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de admini incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

Dacă zici de admini că-s incompetenți de la mine ai un contra instant..

Adică respectivi admin își fac treaba serios. 

9 minutes ago, Kjeez said:

Eu de exemplu acum , nu sunt online 24/7 , este foarte greu sa găsești ...

Revin-o peste 3 zile cu alta cerere ! 

1 minute ago, Miha4la said:

#contra

Dacă zici de admini că-s incompetenți de la mine ai un contra instant..

Adică respectivi admin își fac treaba serios. 

Eu de exemplu acum , nu sunt online 24/7 , este foarte greu sa găsești ...

Revin-o peste 3 zile cu alta cerere ! 

Nu ma refeream la admini , d aia cred si ei ca s au simtit , ma refeream la anumiti helperi:)

15 minutes ago, Kjeez said:

De ce doresti sa faci parte din STAFF?: Sincer sa fiu , petrec cateva ore bune pe acest joc , mai exact pe acest server. De cele mai multe ori , cand sunt on pe server , playerii injura si adminii/helperii prezenti in momentul respectiv nu isi fac datoria , sau pur si simplu si-o fac , doar ca sunt prea exigenti. Chiar vreau sa schimb lucrul acesta , pentru ca din punctul meu de vedere nu mi se pare normal.

Daca nu suntem exigenti din propria experienta pe server am observat ca playerii se intind prea mult sau nu mai respecta regulamentul asa ca prefer sa fiu exigent si sa fac persoana respectiva sa inceteze.

19 minutes ago, Kjeez said:

Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de admini incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

Chiar eu ti am dat acel mute daca nu ma insel. Daca faci limbaj este datoria mea sa te sanctionez nu? In regulamentul pe care probabil nu l ai citit pt ca nu vad ca stii motivele de mute scrie ca nu ai voie sa injuri sa folosesti un limbaj vulgar.

Forumul nu e chat in caz ca nu ai observat asa ca foloseste l cum trebuie.

#contra

Just now, ValentinVali18 said:

Daca nu suntem exigenti din propria experienta pe server am observat ca playerii se intind prea mult sau nu mai respecta regulamentul asa ca prefer sa fiu exigent si sa fac persoana respectiva sa inceteze.

Chiar eu ti am dat acel mute daca nu ma insel. Daca faci limbaj este datoria mea sa te sanctionez nu? In regulamentul pe care probabil nu l ai citit pt ca nu vad ca stii motivele de mute scrie ca nu ai voie sa injuri sa folosesti un limbaj vulgar.

Forumul nu e chat in caz ca nu ai observat asa ca foloseste l cum trebuie.

#contra

stai calm , regulamentu e citit , folosesc forum ul cum trb . 

No cum ai zis tu, noi suntem neatenti sau ceva de genu... ti-am dat mute de vreo 5 ori dar tu inca nu te potoleai, schimba comportamentul si poate dau si eu pro dar no nici n-are rost sa ma iau de cerere ca si ea e varza #contra au zis destule colegii mei. No eu te pwp si noroc in continuare!

A si tin sa mentionez ca eu am fost helper-ul care ti-a dat mute 15 minute pentru cuvantul "coaie" si in plus aveam un moderator in confa care a zis ca a fost bine sa dau, dar mno esti tu mai special alti cand zic cuvinte vulgare: Helper helper vorbeste urat dar tu cand vorbesti urat esti mai special? 

Edited by AndyUSA

1 minute ago, AndyUSA said:

No cum ai zis tu, noi suntem neatenti sau ceva de genu... ti-am dat mute de vreo 5 ori dar tu inca nu te potoleai, schimba comportamentul si poate dau si eu pro dar no nici n-are rost sa ma iau de cerere ca si ea e varza #contra au zis destule colegi mei. No eu te pwp si noroc in continuare!

colegii* te pup si eu si noroc in continuare:))

5 minutes ago, Kjeez said:

colegii* te pup si eu si noroc in continuare:))

Cand ai scris tu asta eu editam dw, a si vezi ca ti-am mai scris ceva interesant acolo pwp!

49 minutes ago, Kjeez said:

Ai citit regulamentul?: Da

Se vede. Deja ai incalcat 2 reguli. Post hunt ul pe forum si reply la propriul topic. 

Pe langa asta, nu poti sa iti recunoști vina. 

Nu mai gasii o explicatie pentru orice vot, respecta votul colegilor si daca chiar ai ceva sa le spui, le o poti spune in privat, nu faci aici din forum in chat. 

49 minutes ago, Kjeez said:

Comentarii aditionale: Tin sa mentionez ca am anumite mute-uri pe server , cele mai multe fiind date de helperi incompetenti dupa parerea mea. Sa dau si un exemplu , cantam melodia aceea `hai afara sa fumam o tigara` si se aude si cuvantul coa.... pe acolo. Mi-am luat mute 15 minute pentru treaba asta si exemplele ar putea continua.

Daca nu aduci dovezi, totul e egal cu 0.

Daca ai luat mute pentru asa ceva, nu sunt "incompetenți" ci si-au facut treaba. 

Din start toata lumea si-a pierdut încrederea in tine. Ti-ai sugrumat integritatea si reputația printr-un simplu mesaj ce ti-a stricat toata imaginea pe acest server. Nu am cum sa am incredere in tine ca te vei ocupa, daca tu pentru limbajul nepotrivit expus pe chat ul public nu il sanctionezi. Daca tu consideri ca asta e "incompetenta" insemana ca experienta ta in acest domeniu e 0. Ai fii putut sa te gandesti logic câteva secunda si ti-ai fii dat seama de ce e rau si ce e bine. Suntem un server profesional si dorim sa pastram o imagine curata si nu patata de jucători, cu atat mai mult de staff ul ce ne reprezinta. 

Reconsiderati reputatia și poate vei avea un feedback pozitiv. 

Momentan, 

#respins

#closed

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...